Mustafa Yılmaz
ISOQAR Türkiye Genel Müdürü/Maden Mühendisi
Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına 1994 yılında Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nde Mühendis olarak başlayan Mustafa Yılmaz, 2002 yılına kadar ürün belgelendirme ve sistem belgelendirmede Baş Denetçi statüsünde çalışmıştır. Mustafa Yılmaz, 2003 yılında İngiltere merkezli bir firmanın Türkiye temsilciliğini almış, belgelendirme faaliyetlerine başlamış ve 15 sene bu görevi sürdürmüştür. Kariyer hayatı boyunca çok sayıda firmada eğitim ve denetim tecrübesine sahip olan Mustafa Yılmaz, kalifiye denetçi yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla IRCA onaylı baş denetçilik eğitimlerinin verilmesi için 2015 yılında gerekli çalışmaları tamamlamış ve bu eğitimleri vermeye başlamıştır.
Eğitimde dünyada önemli iki onay kuruluşundan biri olan IRCA tarafından onaylı Baş Eğitmen olan Mustafa Yılmaz, 2019 yılından itibaren ISOQAR Belgelendirme'de Genel Müdürlük görevi almakta ve aynı zamanda aktif olarak Baş Denetçi eğitimleri vermektedir. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 Baş denetçi eğitimleridir. 

A. İrfan Fenercioğlu

ISOQAR Türkiye Direktör/Belgelendirme Müdürü/Makina Mühendisi
A. İrfan Fenercioğlu, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra American Society for Quality (ABD) Kalite Mühendisliği (CQE) üzerine sertifika programına katılmıştır. Profesyonel iş hayatına ilk olarak Baytur İnşaat firmasının Misratah – Libya projesinde Mekanik Bakım Şefi olarak başlayan İrfan Fenercioğlu, Anadolu Isuzu Otomotiv şirketinde; Tasarım Mühendisi, Kataforez Boya Tesisi Proje Koordinatörü ve Kalite Müdür Yardımcısı olarak 10 yıl  görev yapmıştır. Daha sonra HBS Technologies, Detroit (ABD)’de Kalite Yöneticisi olarak çeşitli projelerde görev almış, Ford için Q1 belgesinin alınmasında ve firmanın 2004 yılı Lear Coorperation en iyi tedarikçi ödülü almasında önemli katkılarda bulunmuştur. Yine Detroit ABD’de General Motors için Proje Saha Destek Mühendisi olarak görev almıştır. Türkiye’ye dönüşünde uluslar arası bir belgelendirme kuruluşunda Baş Denetçi statüsünde denetimlerde görev almıştır. Baymak Makine firmasında 7 yıl süre ile BDR Therma Group Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmıştır. Otomotiv sektöründe FIEV proses denetçiliğinin yanı sıra; IPK, APQP, MSA, FMEA konularında uygulama ve tecrübe sahibi olan A. İrfan Fenercioğlu otomotiv ve makina sektöründeki değerli bilgi birikimi ve tecrübeleri ile ISOQAR Akademi’de eğitimler vermektedir.
A. İrfan Fenercioğlu, halen ISOQAR Türkiye ofisinde Direktörlük görevinin yanı sıra baş denetçi kadrosunda aktif olarak denetimlerde görev almaktadır. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001 Baş denetçi eğitimidir.

Eylem Ezgi Ersoy
ISOQAR Türkiye Belgelendirme Müdür Yardımcısı /Gıda Mühendisi
1976 Yılında Zonguldak’ta doğdu. Lisans eğitimini 1997 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamlayarak, aynı yıl Sardunya Hazır Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş. firmasına Hijyen sorumlusu olarak katıldı. Sırasıyla Hijyen Denetçisi, Kalite Güvence Şefi, Hijyen Kalite Güvence Müdürü, Proje Müdürü ve Bölge Müdürü Yardımcısı görevlerinde bulundu. 2003 yılında buradaki görevinden ayrılarak 1 yıl süreyle Kalite yönetim sistemlerinin kurulması ve personel hijyen eğitimlerinin verilmesi konusunda serbest danışmanlık yaptı. 2004 yılında URS Belgelendirme firmasında ISO 9001:2000 ve HACCP sistemleri konusunda denetçi/başdenetçi olarak görev yaptı. 2005 yılında RINA Denizcilik ve Belgelendirme firmasına katılarak mevcut görevlerine ISO 22000:2005 ve BRC Food Ver.4 denetçi / başdenetçiliği de  ekleyerek devam etti. Aynı firmada tüm sertifikasyon ve denetim süreçlerinin planlanması görevini de yürüttü.  2008 yılında Diversey Consulting firmasına katılarak zincir süpermarketler ile tedarikçilerinin denetimleri, catering sektörü mutfak denetimleri, otel gıda ve su hijyeni denetimleri, bina bakım temizlik  denetimleri ile çeşitli gıda üretim –satış noktalarının denetimleri kapsamında görev yaptı. Buradaki görevinin son iki yılında ekip Lideri olarak atandı. 2012- 2017 yılları arasında bağımsız danışmanlık ve denetçilik hizmetlerinde bulundu. 2018 yılında ISOQAR Belgelendirme ailesine Belgelendirme Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. 


Musa Yıldırım
ISOQAR Türkiye Baş Denetçi / Gıda Mühendisi

Baş Denetçi ve eğitmen olarak görev yapan Musa Yıldırım , lisans eğitimini 1997 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1998-99 yıllarında yedek subay olarak askerlik görevini tamamlamıştır.1999 – 2007 yıllarında çeşitli gıda firmalarında üretim ve  yönetim sistemleri müdürü olarak çalışmış. 2007 yılından  bu yana dentim sektöründe olan Musa Yıldırım 2018 yılı sonu itibarı ile ISOQAR Türkiye ofisinde Eğitim Müdürü ve baş denetçi olarak görev almaktadır, aynı zamanda ISO 22000 Baş Denetçi eğitmenidir.

Erhan Yılmaz
ISOQAR Türkiye Finans Müdürü

1972 Yılında Ankara`da doğdu. Eğitim hayatını Ankara'da tamamladıktan sonra Koç İnşaatta teknisyen olarak çalıştı. 2004 yılında  AJA Belgelendirme finans Müdürü olarak göreve  başladı. 2018 yılı sonu itibari ile ISOQAR ailesinde görevine devam etmekte olup danışman şirketlerle olan ilişkileri yürütmektedir. Ayrıca şirketin gelir giderleri, Bütçeleme, maliyet analizlerini, müşteri firmaların ödeme takip analizlerini yapmaktan sorumludur.

Mehmet Can Doğaroğlu
ISOQAR Türkiye Kimya Mühendisi / Denetçi

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1991-95 yılları arasında Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1992-93 yıllarında ABD’de öğretim elemanı yetiştirme programına katıldı; eğitim, formasyon, teknoloji, bilişim, tehlikeli madde ve İngilizce dersleri aldı.

1995-2010 yılları arasında çeşitli özel sektör iş yerlerinde üretim ve kalite bölümlerinde görev aldı; yöneticilik yaptı. 2010 yılından itibaren Esügem’de ve sonrasında serbest olarak çeşitli danışmanlık ve eğitim kuruluşlarında çalıştı. Bir vakıf üniversitesinde farklı bölümlerde iş güvenliği dersleri verdi. Birçok kuruluşun yönetim sistem kuruluşu ve belgelendirme projelerinde aktif ekip üyesi, yönetici ya da eğitimci-danışman olarak görev aldı. ISO 9001 gibi birkaç standartta denetçi yetkinliğine sahip olan Mehmet Can Doğaroğlu, iyi derecede ingilizce bilmektedir ve ISOQAR ailesine 2019 yılında katılmıştır.


İsa Kuru
ISOQAR Türkiye İdari İşler Sorumlusu

1983 yılında Sinop'ta  doğdu.Eğitim hayatını İstanbul'da  tamamladıktan sonra  2001 yılında Elite fotoğrafçılıkta çalışma hayatına başladı, 2005  yılında  bir belgelendirme kuruluşunda idari işler departmanında göreve başladı. 2018 yılı itibari ile ISOQAR Belgelendirmede aynı ünvanla göreve devam etmekte ve arşiv kayıtlarının tutulması ve düzenlenmesinden, denetim süreçlerinin TÜRKAK'a bildirimi ve takibinden, eğitim öncesi ve sonrası hazırlıkların oluşturulması ve takibinden, müşterilerimiz ile ilk iletişimi kurmaktan sorumludur.

Ezgi Şal
ISOQAR Türkiye Planlama Müdür Yrd. / Kimya Mühendisi
İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun olan Ezgi Şal, aynı yıl içinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı eğitimine katılarak  C sınıfı İş güvenliği Uzmanı sertifikasını almıştır.
Bir danışmanlık şirketi bünyesinde ağırlıklı olarak kimya sektöründe bulunan şirketlere; SEVESO , Güvenlik Bilgi Formu Yönetmeliği (MSDS - GBF), Biyosidal Ürün Yönetmeliği, Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Yönetmeliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, REACH ve CLP Mevzuatları Uyum Hizmetleri, Kimyasalların Etiketlenmesi Uyum Hizmetlerine yönelik mevzuat danışmanlığı ve ruhsatlandırma hizmeti sundu.
Sonrasında iş Sağlığı ve Güvenliği alanında hizmet veren Ortak Sağlık Güvenlik Birimi bünyesinde Sorumlu Müdür olarak işletmeyi tüm denetim ve resmi işlemlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı karşısında temsil ettim. FMCG, kozmetik, finans, inşaat, ilaç, gıda ve diğer çeşitli sektörlerden şirketlere  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı (C) olarak yasal sorumluluklar çerçevesinde hizmet verdi.
Son olarak lojistik sektöründe kalite güvence departmanına bağlı olarak kalite-isgç uzmanı olarak görev almıştır.
ISOQAR Belgelendirme’de Satış görevini yürütmektedir.

Akın Yavuz Seçgin
ISOQAR Türkiye Baş Denetçi / Makine Mühendisi

1971 Yılında İstanbul da doğdu.
Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.
Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Kalite Mühendisi olarak başlamıştır.
2002 – 2018 yıllarında çeşitli otomotiv yan sanayi firmalarında kalite yönetim sistemleri müdürü olarak çalışmıştır. Kalite Yönetim sistemlerinin kurulum ve sürdürülmesi çalışmalarını yapmıştır.
Otomotiv sektöründe proses denetçiliği , ISO 16949, IPK, APQP-PPAP, MSA, FMEA konularında uygulama ve tecrübe sahibidir.
2019 Yılı başında ISOQAR belgelendirme ailesine denetçi olarak katılmıştır.


Metin Ünlü
ISOQAR Türkiye Planlama Müdürü / Çevre Mühendisi

1976 Yılında Samsun da doğdu.Lisans eğitimini 19 Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.
2003-2008 yılları arasında İngilterede dil eğitimi ve MBA programlarını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 2008 yılında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanında Çevre ve Akaryakıt Mesul Müdürü olarak başlamıştır. 11 yıllık çalışma hayatının 6 yılı havacılık sektöründe,takip eden 5 yılda da logistic ve mühendislik firmalarında yenilenebilir enerji konularında görev almıştır.2008 – 2019 yıllarında, ISO 9001, 10002,14001,14064,45001,22000,27001,31000,BRC,Green-Airport,TAPA,SMS,ECOVADİS,SEDEX,Sürüdürlebilirlik konularında uygulama ve tecrübe sahibidir.2019 Yılında ISOQAR belgelendirme ailesine denetçi olarak katılmıştır.


Yıldız Barut
ISOQAR Türkiye Muhasebe Sorumlusu

2009 da Ümraniye Lisesini bitirdikten sonra 2011 de halk eğitim merkezinde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları sertifikasını alarak TS YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD. Şirketin de KDV iade sorumlusu ve muhasebe elemanı olarak 2011- 2015 yılları arasında çalıştı. 2015-2016 yılı itibari ile OFFİCE MALİ MÜŞAVİRLİK LTD. Şirketin de İthalat ve ihracat alanın da - vergi uygulamalarında muhasebe elemanı olarak görev yaptı. Anadolu üniversitesi-iktisat fakültesi-Maliye Bölümün de son sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmekte olup, 2017 yılı itibariyle de ISOQAR belgelendirme şirketinde muhasebe sorumlusu olarak görev almakta ve denetim sürecinin TÜRKAK'a  bildirilmesinden, denetimden doğan hizmetin faturalandırılması akabinde ISOQAR portalına tahsilatların yüklenerek müşterilere ödeme bilgisi bakımından erişebilirlik sağlamaktan görevlidir.

Ezgi İRİ
ISOQAR Türkiye Satış Sorumlusu / Metalurji ve Malzeme Mühendisi
1995 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2. Lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde devam ediyor.
 ISO 9001, IATF 16949, OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 50001, ISO 31000 ve ISO 27001 Yönetim sistemlerinin yürütülmesi konusunda bilgi sahibidir. IATF 16949 ve ISO 27001 Sistem ve Süreç denetimleri, APQP, PPAP, SPC, MSA, FMEA araçlarının uygulanması, TSE,CE,NSF,ISPM Belgelendirme Denetimleri, Yönetim sistemleri belgelendirme denetimleri ve  yerli ve yabancı müşteri denetimleri konusunda tecrübe sahibidir.
Ağustos,2019 tarihinden beri ISOQAR Türkiye’de Planlama Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

HABERLER
TALEP GÖNDERİN
×

Destek Hattı

Kalite Yönetim Sistemleri
  TR - +90 (216) 598 20 00
  info@isoqarturkey.com

Müracaat Gönder

Referanslarımız


AKREDİTASYONLARIMIZ

ISOQAR Turkey is TURKAK accredited Alcumus ISOQAR is UKAS accredited