Tarafsızlık Beyanı

Alcumus ISOQAR Ltd, sertifikalandırma faaliyetlerinden sorumlu tüzel kişidir; Bu Politika ve Kamu beyanındaki ISOQAR referansı bu tüzel kişiyi ifade eder.
ISOQAR, Yöneticiler ve Çalışanlar, Belgelendirme Faaliyetlerini gerçekleştirirken tarafsızlığın önemini tam olarak anlamaktadır. ISOQAR bu nedenle, tüm çalışanlar veya potansiyel müşterilerle olan tüm ilişkilerinde tüm çalışanların ya da diğer personelin tarafsız kalmasını sağlayacaktır. Tarafsızlığın korunması ve gösterilebilmesi için aşağıdaki ilkeler oluşturulmuştur. ISOQAR Ltd, sertifikalandırma faaliyetlerinden sorumlu tüzel kişidir; Bu Politika ve Kamu beyanındaki ISOQAR referansı bu tüzel kişiyi ifade eder.
ISOQAR, Yöneticiler ve Çalışanlar, Belgelendirme Faaliyetlerini gerçekleştirirken tarafsızlığın önemini tam olarak anlamaktadır. ISOQAR bu nedenle, tüm çalışanlar veya potansiyel müşterilerle olan tüm ilişkilerinde tüm çalışanların ya da diğer personelin tarafsız kalmasını sağlayacaktır. Tarafsızlığın korunması ve gösterilebilmesi için aşağıdaki ilkeler oluşturulmuştur.
 • ISOQAR Sertifikaları, yalnızca, yönetim ekibinin bağımsız bir yetkin ve yetkili üyesinin (denetimde yer almayan), herhangi bir çıkar çatışması olmadığının gözden geçirilmesinden sonra verilir.
 • ISOQAR, şirketlere veya bireylere yönetim sistemi danışmanlığı veya başka herhangi bir danışmanlık hizmeti sunmaz (ve hiç sunmamıştır).
 • ISOQAR, şirketlere veya bireylere bir iç denetim hizmeti sunmaz (ve hiçbir zaman sunmamıştır).
 • ISOQAR, ISOQAR sertifikası veya sertifikalı standartlar için sertifikasyon, yönetim sistemi danışmanlığı veya iç denetim hizmetleri sunan herhangi bir şirketle (mali veya diğer) çıkar ilişkisi içinde veya sahibi değildir.
 • ISOQAR, danışmanlık hizmeti, iç denetim hizmetleri veya diğer hizmetler veren ve
 • ISOQAR tarafından sağlanan belgelendirme hizmetleri üzerinde etkisi olduğu düşünülen şirketlerle hiçbir ilişkiye sahip değildir (ve olmayacaktır).
 • ISOQAR tarafından istihdam edilen ya da başka bir şekilde sözleşmeli olarak istihdam edilen bireyler, tüm şirketlerle mevcut ve geçmiş ilişkilerini belgelemek ve kaydetmek zorundadırlar. Muhtemel bir çıkar çatışması oluşturabilecek geçmiş veya şimdiki herhangi bir durumun ISOQAR tarafından ilan edilmesi  beyan edilmesi gerekir. ISOQAR, bilgileri tarafsızlık tehditlerini tanımlamak için kullanacak ve herhangi bir çıkar çatışması olmadığını göstermedikçe bu bireyi herhangi bir görevde kullanmayacaktır.
 • ISOQAR, herhangi bir geçmiş ilişkinin var olduğu bir yönetim sistemi denetimine kadrolu veya sözleşmeli bir çalışan tahsis etmeyecektir. İstisnai olarak ve Yönetim Kurulu'nun takdirine bağlı olarak, kadrolu veya sözleşmeli bir çalışan, geçmiş bir ilişkinin var olduğu bir yönetim sistemi denetimine tahsis edilebilir, ancak en az 2 yıl boyunca herhangi bir ilişkisi olmamalıdır.
 • ISOQAR,  aşağıdaki durumlar dışında herhangi bir kişi veya şirkete herhangi bir komisyon, (‘bulucu ücreti veya başka teşvikler) sunmaz ve sunamaz;
1.    Bu tür herhangi bir yönlendirmenin şart ve koşulları açık bir şekilde oluşturulmuş ve gösterilmiş olmalı ayrıca ücretin bir yönlendirme için olduğu ve bir komisyonun ödenmiş olmasının denetimin sonucunu hiçbir şekilde etkilemeyeceği de gösterilmiş olmalıdır.
2.    Bir risk değerlendirmesi (tarafsızlık için kabul edilemez bir tehdit potansiyelini belirlemek için), bu tür bir ödemenin, yönlendirme komisyonunu talep eden bir kişi veya kuruluşa (normalde bir danışmana) yapıldığı süreçte gerçekleştirilmiştir.
3.    Bu tür tüm ödemeler belgelenmeli, kaydedilmeli ve izlenebilir olmalı ve bir satın alma siparişi ve fatura ile birlikte sunulmalıdır.
 • ISOQAR, herhangi bir şirkete o şirket için belirli bir standardın uygulanması konusunda özel eğitim sunmamaktadır. ISOQAR tarafından sunulan herhangi bir eğitim genel niteliktedir ve katılmak isteyen tüm şirketlere veya bireylere açıktır
 • ISOQAR, bir yönetim sistemi danışmanlığının faaliyetleri ile bağlantılı herhangi bir şekilde pazarlanmadığından emin olacak ve böyle bir bağlantının tanımlanması durumunda uygun önlemleri alacaktır.
 • Denetleme sürecine dahil olan denetçiler ve diğerleri, herhangi bir baskı altında değildir ve olmayacaktır ve bir denetimin sonucuyla ilgili belirli bir sonuca varmak için hiçbir şekilde etkilenmeyecektir.


        MUSTAFA YILMAZ
       ISOQAR BELGELENDİRME
          GENEL MÜDÜRÜ 


01/08/2018 /Yayın Q

HABERLER
TALEP GÖNDERİN
×

Destek Hattı

Kalite Yönetim Sistemleri
  TR - +90 (216) 598 20 00
  info@isoqarturkey.com

Müracaat Gönder

Referanslarımız


AKREDİTASYONLARIMIZ

ISOQAR Turkey is TURKAK accredited Alcumus ISOQAR is UKAS accredited