İsoqar Turkey

BRCGS Sertifikasyonunu Anlama Kılavuzumuz

Müşterilerimizin çoğu BRC standartlarına göre çalışıyor ve sık sık bize endüstri rehberliği hakkında sorular soruyorlar. Peki BRC gerçekte nedir, ne yaparlar ve işletmeniz dahil olmalı mı? Aşağıdaki kılavuzumuz, BRC’yi, ürettikleri küresel standartları ve perakende sektörünü daha güvenli hale getirmek için nasıl çalıştıklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

BRC nedir?

BRC, perakende sektörünün tüm sektörlerinin asgari ücret ücret artışının etkisi gibi konularda gezinmesine yardımcı olmaya odaklanan bir ticaret birliğidir. Ayrıca perakendecilerin çıkarlarını teşvik ederek olumlu bir fark yaratırlar ve mevcut ve gelecekteki konuları güçlü bir şekilde etkilerler. 1996 yılında BRC’de, BRC Global Standartları ilk olarak oluşturuldu. Gıda perakendecilerine tedarikçi denetimine ortak bir yaklaşım sağlamak için tasarlanmıştır. 1998’de ilk BRC Global Standardı piyasaya sürüldü. O zamandan beri BRC, gıda üretim sektörünü desteklemek ve onlara rehberlik etmek için çalıştı. Üreticilere yardımcı olmak için BRCGS olarak bilinen bir dizi Küresel Standart yayınladı.

BRCGS nedir?

Şubat 2019’da BRCGS, Global Standartlara Uygunluk yoluyla Marka İtibarı olarak yeni bir kimliğin yanı sıra yeni bir logo açıkladı. Bu, BRCGS’nin yıllar içinde nasıl geliştiğini ve üreticilerin, marka sahiplerinin ve perakendecilerin BRCGS sertifikalı ürünlerine olan güvenlerini sürdürmelerine nasıl yardımcı olmayı amaçladığını yansıtır. BRC’nin desteğiyle sektör, giderek karmaşıklaşan tedarik zincirlerimiz aracılığıyla izlenebilirliğe odaklanmanın yanı sıra teknolojik gelişmelerde farkındalığı ve şeffaflığı teşvik ediyor. Bu odaklanma, gıda sahtekarlığına karşı devam eden mücadelede tedarik zincirinde çalışan herkese yardımcı olur.

BRCGS, dünya çapında gıda güvenliğinde standartlar oluşturma çalışmalarında Küresel Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından kıyaslanan ilk standarttı.

BRCGS ne yapar?

BRCGS, çeşitli sektörlerde standartlar oluşturur ve uygular:

Gıda Güvenliği için Küresel Standart

Ambalaj Malzemeleri için Global Standart

Etik Ticaret ve Sorumlu Kaynak Kullanımı için Küresel Standart

Depolama ve Dağıtım için Küresel Standart

Tüketici Ürünleri için Küresel Standart

Temsilciler ve Komisyoncular için Küresel Standart

Perakende için Global Standart

Glutensiz Sertifikasyon Programı için Küresel Standart

Sektörde, BRCGS sertifikası almak için gereken standarda kadar işletmenizin tüm yönlerini almanıza yardımcı olacak danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Gerçekten de, BRCGS, standardın ne gerektirdiğini anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış eğitim kursları sunar; bu, bu sertifikayı almak istiyorsanız iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

BRCGS, kitapçıları aracılığıyla ve etkinlikler ve konferanslar düzenleyerek ek ürünler ve hizmetler sunar. Ayrıca, denetçilerin, belgelendirme kuruluşlarının, sahaların ve üreticilerin standartları dünya çapında doğru ve tekdüze bir şekilde uygulayabilmesini sağlayan BRCGS Akademisini de işletiyorlar. BRCGS Participate, çevrimiçi bir kaynak ve bilgi platformudur ve hizmet ücretinin bir parçası olarak tüm sitelerde mevcuttur, benzer şekilde BRCGS Professional, BRCGS sertifikalı sitelerde çalışanlar için mevcuttur ve mesleki gelişimle ilgilenenlere eğitim sunar.

BRC sertifikasına ihtiyacım var mı?

BRC sertifikasına sahip olmak, ürününüze olan güveninizi artıracak ve yeni pazar fırsatları yaratmanıza yardımcı olacaktır. Desteğe, pazarlama araçlarına, dünya çapındaki ağlara erişim elde edecek ve küresel olarak tanınan bir programın üyesi olacaksınız.

BRCGS sertifikasını nasıl alırım?

BRCGS sertifikasyonuna başvurmak için BRC üyesi olmanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, BRC sertifika alabilmek için standartları bilmeniz, anlamanız ve uygulamanız ve denetimi geçmeniz gerekir. Bunu başarmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı hizmet sağlayıcı ve danışman vardır ve maliyetler ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir.

Kısaca, işinizle ilgili BRC standardı okumanız gerekecek ve bir BRCGS Ürün Güvenliği Yönetimi eğitim kursuna katılmanız gerekebilir. İşletmeniz üzerinde bir boşluk analizi yapmanız ve gerekli standartları sağlamak için BRC ekibinizi oluşturmanız gerekecektir. Sitenizin BRCGS gereksinimlerini karşılayabileceğinden ve sürdürebileceğinden memnun olduğunuzda (bunu iç denetimler yaparak test edebilirsiniz), daha sonra gelip siteyi denetleyecek uygun bir BRC sertifika kuruluşu seçmeye hazırsınız.

BRC denetimin ardından, ilgili temel neden analizleriyle düzeltici eylemler gerçekleştirmeniz ve önleyici eylemleri planlamanız gerekebilir. Belgelendirme kuruluşu, denetim raporunu sağlayacak ve belgelendirmenin elde edilip edilmediğini teyit edecektir. BRC sertifikası aldığınızda, BRCGS Dizinine yüklenecek ve BRCGS Participate ve BRCGS Professional’daki içeriğe erişim elde edeceksiniz. BRC sertifikasyonu, yıllık yenileme gerektirir, bu nedenle gıda güvenliği sisteminizin sürekli gelişimini taahhüt etmeye ve sertifika süresi dolmadan önce yeni bir BRC denetimi düzenlemeye istekli olmalısınız.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Kaç Oy Aldı: 0 Average: 0]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Global Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Formu

GSTC Sertifika