İsoqar Turkey

iso 27001 belgesi

ISO 27001 Certificate-UKAS Accredited

iso 27001 belgesi nedir

 

iso 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi nedir?

 

Company assets are physical values, human resources, reputation and corporate image, as well as information values. Organizations should preserve these information values. Thus, the information is not accessed or disclosed to unauthorized persons, units or processes.

iso 27001 Information in any form is an asset that should be protected and preserved, especially if you are responsible for securing your customer's information.

Failure to achieve this can mean a loss of business, reputation and result in costly litigation (recent claims in the USA have resulted in 9 figure settlements).

ISO/IEC 27001 Bilgi güvenliği standardı risk tabanlı yaklaşımı ile kuruluşların bu süreçlerinde bilgi ve bilgi varlıklarının korunması için doğru insan kaynakları, prosedürler ve bilgi teknolojileri altyapıları ile hedeflenen güvenlik düzeyini sağlamaktadır. ISO / IEC 27001 her sektörden her büyüklükteki firmanın şirket süreçlerine entegre etmek için uygundur.

Her türlü finansal, müşteri özel bilgileri vb gibi kritik verilerin kuruluşunuz tarafından risk tabanlı bir yaklaşım kullanarak en doğru şekilde koruduğunuz kanıtı iso / IEC 27001 sertifikasıdır.

Information Security Key Consepts:

Confidentiality: It is the prevention of access or disclosure of information to unauthorized persons, units or processes.

Integrity: The property of preserving the accuracy and integrity of assets

Availability: Availability is the use and access feature at the request of the authorized unit.

iso 27001 amacı nedir?

 

iso 27001’in amacı, modern bir kuruluşun bilgilerini ve verilerini nasıl yönetmesi gerektiğine ilişkin bir standartlar çerçevesi sağlamaktır. Risk yönetimi, bir şirketin veya kâr amacı gütmeyen kuruluşun güçlü ve zayıf yönlerinin nerede oluğunu anlamasını sağlayan iso 27001 ‘in önemli bir parçasıdır.


iso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

 

 • Provides reliable, valid and accurate information.
 • It prevents waste of time and unnecessary workload.
 • It minimizes the risk.
 • Provides continuity in business.
 • It helps to protect information privacy.
 • It increases awareness of information security among employees.
 • It is an indication of compliance with legal obligations.
 • Access to information assets is securely protected.
 • Protects the reputation of the institution
 • It provides a competitive advantage to the business.

iso 27001 Standardının Genel Özellikleri

 

iso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını içerir ve denetlenebilir bir  standarttır. Kuruluşların değerlendirilmesi ve belgelendirilmesinde kullanılan bir standarttır. Yönetim sistemi risk yaklaşımı üzerine kuruludur ve aşağıdakileri amaçlar:

 • Setting up the system
 • Application
 • Operate
 • Monitor
 • Review
 • Sustain
 • Improving information security

iso 27001 belgesi, sertifikası nasıl alınır?

 

 1. Prepare

iso 27001’i anlayın. Standardın okunması, iso 27001 ve gereksinimleri için iyi bir arka plan sağlar.

 1. Determine context, scope and goals

It is very important to set the project and ISMS targets from the beginning, including the project costs and time frame. You will need to consider whether you are getting external support from a consulting firm or if you have the necessary expertise in-house. You may want to seek the assistance of a private consultant at critical stages of the project.

 1. Build a management framework

Yönetim çerçevesi, bir kuruluşun iso 27001 uygulama hedeflerini karşılamak için izlemesi gereken süreçleri açıklar. Bu süreçler, sürekli iyileştirme döngüsünü desteklemek için BGYS’nin hesap verebilirliğini, bir faaliyet programını ve düzenli denetimi içerir.

 1. 4. Conduct risk analysis

iso 27001, belirli bir risk değerlendirme metodolojisi belirlemese de, risk değerlendirmesinin resmi bir süreç olmasını gerektirir. Bu, sürecin planlanması ve verilerin, analizlerin ve sonuçların kaydedilmesi gerektiği anlamına gelir.

 1. iso 27001 Standardı Eğitimi verin

The standard requires the initiation of personnel awareness programs to raise awareness of information security throughout the organization. This may require almost all employees to change the way they work, at least to some extent, such as following a clean desk policy and locking their computers when they leave their workstation.

 1. Examine and update required documents
 2. Registration / certification audits

Birinci Aşama denetimi sırasında denetçi, belgelerinizin iso 27001 Standardının gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını değerlendirecek ve herhangi bir uygunsuzluk alanını ve yönetim sisteminin potansiyel iyileştirmesini işaret edecektir. Gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra, kuruluşunuz Aşama 2 denetiminiz için hazır olacaktır.

Sertifika denetimi : İkinci Aşama denetimi sırasında denetçi, iso 27001 standardına uyup uymadığınızı belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme yapacaktır.

iso 27001 kimler almak zorunda?

 

Çoğu ülkede, iso 27001’in uygulanması zorunlu değildir. Bununla birlikte, bazı ülkeler, belirli endüstrilerin iso 27001 belgesi uygulamasını zorunlu kılan düzenlemeler yayınlamıştır.

iso 27001’in şirketiniz için zorunlu olup olmadığını belirlemek için, faaliyet gösterdiğiniz ülkede uzman yasal tavsiye aramalısınız.

Secure Tourism Support

SAFE TOURISM CERTIFICATE