İsoqar Turkey

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası Neden Alınmalı?

Küresel enerji yönetim sistemleri standardı olan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi (EYS) Sertifikası, bir Enerji Yönetim Sisteminin (EnMS) kurulması, uygulanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için gereksinimleri belirtir. Kuruluşların enerji kullanımlarını kavramalarına, çevresel etkilerini nasıl azaltacaklarını belirlemelerine ve nihayetinde alt satırlarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Ağustos 2018’de, uluslararası standart ISO 50001 : 2018’e güncellendi ve çığır açan olmasa da önemli güncellemeleri içerir, özellikle:

  • Standart, diğer ISO yönetim sistemleriyle daha iyi entegre olur
  • Enerji performansıyla ilgili risklerin ve fırsatların tanımlanmasına daha odaklı

ISO 50001, işletmelerin ESOS (Energy Savings Opportunities Scheme) ile uyum sağlamasına yardımcı olmanın yanı sıra bir yönetişim sürecidir – bir işletmenin, organizasyon içindeki enerji performansını sürekli olarak gözden geçirme sürecine sahip olduğunu gösterir. Bu, yönetimin onu gözden geçirmek, yorumlamak, iyileştirmek ve başarmak için uygun kaynakları bulmak için belirli görevleri yerine getirmesi gerektiği anlamına gelir.

Neden ISO 50001 sertifikası almalısınız?

  • Daha fazla iş kazanın – giderek daha fazla teklif, tedarikçilerin ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalı olmasını gerektiriyor
  • Maliyetleri azaltın – ISO 50001 sertifikalı kuruluşlar enerji tüketiminde önemli tasarruflar bildirdi
  • Yönetmeliklere uyun – ISO 50001 sertifikası ESOS uyumluluğuna yardımcı olabilir
  • Azaltılmış sera gazı emisyonları ve karbon ayak izi yoluyla çevresel kimlik bilgilerini iyileştirin

Nihai kazanç, yönetimin fırsatlara bakmasını sağlamak ve parmak uçlu önerilerden ziyade güvenilir hesaplanmış önerilere dayalı bir karar vermekle ilgilidir. ISOQAR Türkiye, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi (EYS) ‘de UKAS akreditedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Kaç Oy Aldı: 0 Average: 0]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Global Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Formu

GSTC Sertifika