İsoqar Turkey

GSTC Sertifikası

(Global Sürdürülebilir Turizm)

Vireo, akredite CAB’dir ve Türkiye’de GSTC sertifikası sağlamak için ISOQAR ile ortaklık yapmaktadır.
Vireo, oteller, tur operatörleri ve destinasyonlar için GSTC sertifikası vermek üzere ASI akreditasyon sürecini yönetmektedir. Vireo, ASI tarafından akredite bir Sertifikasyon Kuruluşudur.
 

Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC), artan bilgi, anlayış ve sürdürülebilir turizm uygulamalarının benimsenmesini teşvik etmek için UNEP, Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve UNWTO, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından 2007 yılında kurulan bağımsız bir organizasyondur.

GSTC, turizm sektöründeki geniş bir paydaş yelpazesini, önde gelen uluslararası tur operatörlerini, devlet organizasyonlarını, ulusal turizm konseylerini, yerel ve uluslararası konaklama markalarını temsil eden dünya çapında bir üye ağına sahiptir.

GSTC, GSTC kriterleri olarak da bilinen bir dizi standart geliştirmiştir. Kriterler, tüm dünyada sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel olarak sürdürülebilir turizm için herhangi bir turizm işletmesinin ulaşması gereken minimum gereksinimleri temsil eder:

GSTC C-HTO: Oteller ve işletmeciler için GSTC kriterleri;
GSTC CD’si: Varış noktaları için GSTC.
GSTC Kriterleri dünya çapında tanınmaktadır; bunlar dünyanın her bölgesinin ve her endüstri sektörünün kendine özgü koşullarına uyarlanmalı ve genişletilmelidir. GSTC Kriterleri, GSTC web sitesinde mevcuttur.

Dört ana tema etrafında organize edilirler:

  • Etkili sürdürülebilir yönetim göstermek;
  • Yerel topluluğa sosyal ve ekonomik faydaları en üst düzeye çıkarmak ve olumsuz etkileri en aza indirmek;
  • Kültürel mirasa sağlanan faydaları en üst düzeye çıkarmak ve olumsuz etkileri en aza indirmek;
  • Çevreye faydaları en üst düzeye çıkarmak ve olumsuz etkileri en aza indirmektir.

Kriterler her 3-5 yılda bir revize edilmektedir. Otellerin, işletmecilerin ve destinasyonların programın gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için üçüncü taraf denetimleri gerçekleştirilir. Denetimler, akredite bir belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilir. ASI (Accreditation Services International), GSTC’nin Akreditasyon Kuruluşudur.

Vireo, oteller, tur operatörleri ve destinasyonlar için GSTC sertifikası vermek üzere ASI akreditasyon sürecine liderlik ediyor.

Şikayet prosedürlerine dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

 

GSTC Sertifikası Vireo İletişim Hattı
+39 049 8755082

E-posta
info@vireosrl.it

 

GSTC Sertifikası Türkiye İletişim Hattı
+90 216 5982000

E-posta
info@isoqarturkey.com

Gstc sertifikası nedir?

Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC), artan bilgi, anlayış ve sürdürülebilir turizm uygulamalarının benimsenmesini teşvik etmek için UNEP, Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve UNWTO, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından 2007 yılında kurulan bağımsız bir organizasyondur.

GSTC, turizm sektöründeki geniş bir paydaş yelpazesini, önde gelen uluslararası tur operatörlerini, devlet organizasyonlarını, ulusal turizm konseylerini, yerel ve uluslararası konaklama markalarını temsil eden dünya çapında bir üye ağına sahiptir. GSTC Sertifikası için firmamız ISOQAR’a başvurabilirsiniz.

Gstc sertifikası, belgesi nasıl alınır?

GSTC Sertifikası için ISOQAR ile iletişime geçebilirsiniz.

Gstc sertifikası Türkiye’de nasıl alınır ?

Vireo, oteller, tur operatörleri ve destinasyonlar için GSTC sertifikası vermek üzere ASI akreditasyon sürecine liderlik ediyor. ISOQAR Vireo ile Nisan 2022 tarihinde exclusive partnerlik anlaşması yapmıştır.

Gstc sertifikası ne işe yarar ?

Gstc sertifikası, bir turizm işletmesinin ulaşması gereken minimum gereksinimleri temsil eder.

Gstc sertifikasını kimler almalı ?

Turizmin etkileri hakkında bilgi edinmek, birçok turist ve otel misafirini, aranan hizmetler ve ürünler açısından daha sorumlu tatiller aramaya yöneltmiştir. Bir GSTC Sertifikasyon Kuruluşu tarafından (VIREO) sertifikalandırılmış olmak, otelinizin, tur operatörünüzün veya destinasyonunuzun piyasadaki en yüksek sosyal ve çevresel standartlara uygun olduğu ve size çevresel ve sosyal sorunlara güvenilir bir çözüm sunduğu anlamına gelir.

Global Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Formu

GSTC Sertifika