İsoqar Turkey

Kadromuz

Mustafa Yılmaz

ISOQAR Türkiye Genel Müdürü / Maden Mühendisi

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına 1994 yılında Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nde Mühendis olarak başlayan Mustafa Yılmaz, 2002 yılına kadar ürün belgelendirme ve sistem belgelendirmede Baş Denetçi statüsünde çalışmıştır. Mustafa Yılmaz, 2003 yılında İngiltere merkezli bir firmanın Türkiye temsilciliğini almış, belgelendirme faaliyetlerine başlamış ve 15 sene bu görevi sürdürmüştür. Kariyer hayatı boyunca çok sayıda firmada eğitim ve denetim tecrübesine sahip olan Mustafa Yılmaz, kalifiye denetçi yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla IRCA onaylı baş denetçilik eğitimlerinin verilmesi için 2015 yılında gerekli çalışmaları tamamlamış ve bu eğitimleri vermeye başlamıştır. Eğitimde dünyada önemli iki onay kuruluşundan biri olan IRCA tarafından onaylı Baş Eğitmen olan Mustafa Yılmaz, 2019 yılından itibaren ISOQAR Belgelendirme’de Genel Müdürlük görevi almakta ve aynı zamanda aktif olarak Baş Denetçi eğitimleri vermektedir. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 Baş denetçi eğitimleridir.

A. İrfan Fenercioğlu

ISOQAR Türkiye Direktör / Belgelendirme Müdürü / Makina Mühendisi

A. İrfan Fenercioğlu, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra American Society for Quality (ABD) Kalite Mühendisliği (CQE) üzerine sertifika programına katılmıştır. Profesyonel iş hayatına ilk olarak Baytur İnşaat firmasının Misratah – Libya projesinde Mekanik Bakım Şefi olarak başlayan İrfan Fenercioğlu, Anadolu Isuzu Otomotiv şirketinde; Tasarım Mühendisi, Kataforez Boya Tesisi Proje Koordinatörü ve Kalite Müdür Yardımcısı olarak 10 yıl görev yapmıştır. Daha sonra HBS Technologies, Detroit (ABD)’de Kalite Yöneticisi olarak çeşitli projelerde görev almış, Ford için Q1 belgesinin alınmasında ve firmanın 2004 yılı Lear Coorperation en iyi tedarikçi ödülü almasında önemli katkılarda bulunmuştur. Yine Detroit ABD’de General Motors için Proje Saha Destek Mühendisi olarak görev almıştır. Türkiye’ye dönüşünde uluslar arası bir belgelendirme kuruluşunda Baş Denetçi statüsünde denetimlerde görev almıştır. Baymak Makine firmasında 7 yıl süre ile BDR Therma Group Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmıştır. Otomotiv sektöründe FIEV proses denetçiliğinin yanı sıra; IPK, APQP, MSA, FMEA konularında uygulama ve tecrübe sahibi olan A. İrfan Fenercioğlu otomotiv ve makina sektöründeki değerli bilgi birikimi ve tecrübeleri ile ISOQAR Akademi’de eğitimler vermektedir. A. İrfan Fenercioğlu, halen ISOQAR Türkiye ofisinde Direktörlük görevinin yanı sıra baş denetçi kadrosunda aktif olarak denetimlerde görev almaktadır. IRCA tarafından onaylı olduğu eğitimler : ISO 9001 Baş denetçi eğitimidir.

Eylem Ezgi Ersoy

ISOQAR Türkiye Belgelendirme Müdür Yardımcısı / Gıda Mühendisi

Lisans eğitimini 1997 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamlayarak, aynı yıl Sardunya Hazır Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş. firmasına Hijyen sorumlusu olarak katıldı. Sırasıyla Hijyen Denetçisi, Kalite Güvence Şefi, Hijyen Kalite Güvence Müdürü, Proje Müdürü ve Bölge Müdürü Yardımcısı görevlerinde bulundu. 2003 yılında buradaki görevinden ayrılarak 1 yıl süreyle Kalite yönetim sistemlerinin kurulması ve personel hijyen eğitimlerinin verilmesi konusunda serbest danışmanlık yaptı. 2004 yılında URS Belgelendirme firmasında ISO 9001:2000 ve HACCP sistemleri konusunda denetçi/başdenetçi olarak görev yaptı. 2005 yılında RINA Denizcilik ve Belgelendirme firmasına katılarak mevcut görevlerine ISO 22000:2005 ve BRC Food Ver.4 denetçi / başdenetçiliği de ekleyerek devam etti. Aynı firmada tüm sertifikasyon ve denetim süreçlerinin planlanması görevini de yürüttü. 2008 yılında Diversey Consulting firmasına katılarak zincir süpermarketler ile tedarikçilerinin denetimleri, catering sektörü mutfak denetimleri, otel gıda ve su hijyeni denetimleri, bina bakım temizlik denetimleri ile çeşitli gıda üretim –satış noktalarının denetimleri kapsamında görev yaptı. Buradaki görevinin son iki yılında ekip Lideri olarak atandı. 2012- 2017 yılları arasında bağımsız danışmanlık ve denetçilik hizmetlerinde bulundu. 2018 yılında ISOQAR Belgelendirme ailesine Belgelendirme Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır.

Musa Yıldırım

ISOQAR Türkiye / Belgelendirme Müdür Yardımcısı / Eğitim Müdürü / Gıda Mühendisi

Baş Denetçi ve eğitmen olarak görev yapan Musa Yıldırım , lisans eğitimini 1997 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1998-99 yıllarında yedek subay olarak askerlik görevini tamamlamıştır.1999 – 2007 yıllarında çeşitli gıda firmalarında üretim ve yönetim sistemleri müdürü olarak çalışmış. 2007 yılından bu yana dentim sektöründe olan Musa Yıldırım 2018 yılı sonu itibarı ile ISOQAR Türkiye ofisinde Eğitim Müdürü ve baş denetçi olarak görev almaktadır, aynı zamanda ISO 22000 Baş Denetçi eğitmenidir.

Mehmet Can Doğaroğlu

ISOQAR Türkiye / Kimya Mühendisi / Denetçi

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1991-95 yılları arasında Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1992-93 yıllarında ABD’de öğretim elemanı yetiştirme programına katıldı; eğitim, formasyon, teknoloji, bilişim, tehlikeli madde ve İngilizce dersleri aldı.1995-2010 yılları arasında çeşitli özel sektör iş yerlerinde üretim ve kalite bölümlerinde görev aldı; yöneticilik yaptı. 2010 yılından itibaren Esügem’de ve sonrasında serbest olarak çeşitli danışmanlık ve eğitim kuruluşlarında çalıştı. Bir vakıf üniversitesinde farklı bölümlerde iş güvenliği dersleri verdi. Birçok kuruluşun yönetim sistem kuruluşu ve belgelendirme projelerinde aktif ekip üyesi, yönetici ya da eğitimci-danışman olarak görev aldı. ISO 9001 gibi birkaç standartta denetçi yetkinliğine sahip olan Mehmet Can Doğaroğlu, iyi derecede ingilizce bilmektedir ve ISOQAR ailesine 2019 yılında katılmıştır.

İsa Kuru

ISOQAR Türkiye / İdari İşler Sorumlusu

Eğitim hayatını İstanbul’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Elite fotoğrafçılıkta çalışma hayatına başladı, 2005 yılında bir belgelendirme kuruluşunda idari işler departmanında göreve başladı. 2018 yılı itibari ile ISOQAR Belgelendirmede aynı ünvanla göreve devam etmekte ve arşiv kayıtlarının tutulması ve düzenlenmesinden, denetim süreçlerinin TÜRKAK’a bildirimi ve takibinden, eğitim öncesi ve sonrası hazırlıkların oluşturulması ve takibinden, müşterilerimiz ile ilk iletişimi kurmaktan sorumludur.

Akın Yavuz Seçgin

ISOQAR Türkiye / Baş Denetçi / Makine Mühendisi

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Kalite Mühendisi olarak başlamıştır.2002 – 2018 yıllarında çeşitli otomotiv yan sanayi firmalarında kalite yönetim sistemleri müdürü olarak çalışmıştır. Kalite Yönetim sistemlerinin kurulum ve sürdürülmesi çalışmalarını yapmıştır.Otomotiv sektöründe proses denetçiliği , ISO 16949, IPK, APQP-PPAP, MSA, FMEA konularında uygulama ve tecrübe sahibidir.2019 Yılı başında ISOQAR belgelendirme ailesine denetçi olarak katılmıştır.

Gülçin Pehlivan

ISOQAR Türkiye / Muhasebe Sorumlusu

2018’De Balıkesir Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünü tamamlamıştır .İş hayatına 2016-2017 İstanbul Kimya Lojistik’de Ön muhasebeci ve 2018-2020 yılları arasında Efor dağıtım gıda lojistik ‘te Sevkiyat Muhasebecisi olarak görev yaptı . 2021 yılı itibariyle ISOQAR belgelendirme şirketinde Muhasebe Sorumlusu olarak görevlidir.

Orhan Özsezer

ISOQAR Türkiye / Baş Denetçi / Elektrik Mühendisi

Lisans eğitimini Yıldız Ünv. Elektrik Mühendisliği bölümünde 1989 yılında tamamlamıştır. İş hayatına 1990 yılında Elk. Proje çizimi ve Şantiye Hakediş Kontrol Müh. olarak başladıktan sonra 1992 yılında Çerkezköy / Tekirdağ’da bulunan VW Elk. Sistemleri A.Ş. / Sumitomo firmasında Kalite Müh. olarak yeni görevine devam etmiştir. Firmada çalıştığı 17 sene boyunca ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 16949 standartlarına göre denetçi ve Kalite Şefliği, VDA 6.3 standartına uygun olarak bir çok yan sanayi ve tedarikçilerin proses denetimi görevlerinde bulundu, IATF 16949, APQP, IPK, MSA, FMEA konularında tecrübe sahibidir.2009 yılından itibaren ISO 9001 Kalite, 2011 yılından itibaren ISO 14001 Çevre standartlarına göre Başdenetçilik yapmaya başladı. 2012 – 2018 yılları arasında Otomotiv Yan Sanayi firmalarında Kalite Müdürlüğü görevi yaptı.Ağustos 2019 ayında ISOQAR Belgelendirme ailesine Baş denetçi olarak katılmıştır.

Görkem Vural

ISOQAR Türkiye / Satış Müdürü / Kimya Mühendisi

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi bölümünde tamamladı. 2010-2016 yılları arasında MSB Kalite Yönetim Bölge Başkanlıklarında Muayene Komisyon Üyesi, 2017 yılında MSB Lojistik Komutanlığında Kalite Kontrol ve Teknik Şartname İnceleme Uzmanı olarak görev yapmıştır. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, ISO 10002:2014 Yönetim Sistemlerinin yürütülmesi konusunda bilgi sahibidir.2019 yılında ISOQAR ailesine denetçi olarak katılmıştır.

Sonay Cantürk

ISOQAR Türkiye / Planlama Sorumlusu / Kimyager

Lisans eğitimini 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde tamamladı. Sırasıyla çeşitli sektörlerde;  Kalite Sorumlusu, Kalite Güvence Sorumlusu, Gıda Laboratuvarı Sorumlusu, Üretim Planlama Sorumlusu ve Ar-Ge Sorumlusu olarak görev yaptı. ISO 9001 Baş denetçisidir. ISO 17020 , ISO 17025 , ISO 13485 , ISO 9001 Kalite Sistemlerin uygulanması ve yürütülmesi konusunda eğitimler aldı. 2019 yılında ISOQAR Belgelendirme ailesine Planlama Sorumlusu olarak katıldı.Denetim öncesi tüm planlama süreçlerinin yönetilmesinden sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Fulya Palavan

ISOQAR Türkiye / Satış Sorumlusu / Gıda Mühendisi

Tuzla Lisesi’nde ortaöğrenimini  tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimine başladı. 2014 yılında mezun olduktan sonra toplu yemek sektöründe mesleki hayata atıldı ve proje sorumlusu olarak görev yaptı. 2015 yılı ortalarında özel bir havayolu şirketinde kabin memuru olarak çalıştı. Yurtdışında Dubai, Tel-Aviv, Bişkek ve Almati gibi şehirlerde dış yatı deneyimleri gerçekleştirdi. 2019 yılında yeniden gıda sektörüne dönüş yaparak Aş-san Gıda A.Ş. de çalışmaya başladı. Önemli bir müşteri profiliyle çalıştıktan sonra denetçilik alanında kariyer hedeflediğinden, 2020 eylül ayı itibariyle Isoqar Belgelendirme ailesinde Satış Sorumlusu olarak göreve başlamıştır.

Güvenli Turizm Ve Belge Talep Formu

Güvenli Turizm Sertifikası