İsoqar Turkey

UKAS Akreditasyonlu Sertifika Almak Neden Önemlidir?

UKAS Akreditasyonu, denetim hizmetleri sunan kuruluşların teknik yeterliliğini ve bütünlüğünü kamu yararına denetimin bir yoludur.

UKAS Akreditasyonu, malların kalitesi ve tedarik zinciri boyunca hizmetlerin sağlanması açısından pek çok potansiyel faydası ile balıkçılıktan ormancılığa, inşaattan iletişime kadar ekonominin tüm sektörlerinde giderek artan geniş bir faaliyet yelpazesinin pratik uygulamalarını destekler.
UKAS akreditasyonu, bu denetimlerin yetkinliğini, tarafsızlığını ve performans kabiliyetini gösterir. Kısacası, UKAS “pulları kontrol eder”. UKAS, garantiyle sınırlı, kar amacı gütmeyen özel bir şirkettir. UKAS, Hükümetten bağımsızdır.
UKAS Akreditasyon, daha iyi düzenleme, iyi yönetişim, adil pazarlar ve kamu güveni dahil olmak üzere çok çeşitli Hükümet politika alanlarında giderek artan bir şekilde değerli bir araç olarak kabul edilmektedir. Politikayı daha verimli bir şekilde sunmak ve sağlık hizmetleri, gıda üretimi, enerji tedariği, iklim değişikliği ve kişisel güvenlik gibi çeşitli alanlarda yükümlülüklerini yerine getirmeye yardımcı olmak için Hükümet tarafından etkin bir pazar liderliğindeki araç olarak kullanılmaktadır.

UKAS, tüm uygunluk denetim biçimlerine uygulanabilen köklü, şeffaf ve tekrarlanabilir denetleme prosedürlerine sahiptir ve bu nedenle UKAS ile işbirliği yapmanın faydaları:

  • Merkezi ve yerel hükümetin kendi uzman denetleme personelini çalıştırma ihtiyacını azaltın. Akreditasyon, Hükümete ticari denetleme ve teftiş hizmetleri sağlayıcılarına güvenme güvencesi sağlar.
  • İş ve kamu güveni oluştururç
  • Halkın güvenini, sağlığını ve güvenliğini veya çevreyi etkileme potansiyeline sahip faaliyetlerin güvenilirliğini sağlarken yönetmeliğe bir alternatif sağlayır.

UKAS akredite bir kuruluş seçmek, karar verme ve risk yönetimi için önemli bir araçtır.
Kuruluşlar, UKAS akredite ve dolayısıyla yetkin bir tedarikçi seçerek zamandan ve paradan tasarruf edebilir.
Ürün arızasını sınırlandırmak, arıza süresini azaltmak ve üretim maliyetlerini kontrol etmek için en iyi uygulamalara uygun olarak güvenilir ölçümler, testler ve muayeneler gerçekleştirilir.
Uluslararası kabul görmüş standartlara akreditasyon, rekabet avantajı sağlayabilir ve AB ve ötesinde ihracat pazarlarına erişimi kolaylaştırabilir.
Bağımsız bir denetleme yapmak için UKAS akredite bir kuruluşun kullanılması, yasal işlem durumunda gerekli özenin gösterilmesine yardımcı olur.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Kaç Oy Aldı: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Formu

GSTC Sertifika